Mini Japan Fest 2014

Niestety w tym roku festiwal Japan Fest się nie odbędzie. Nie udało się nam pozyskać funduszy na sfinansowanie tegorocznego przedsięwzięcia. Nie wsparło nas ani Miasto, ani Województwo. Natomiast w przyszłym roku będziemy szukać innych rozwiązań aby Japan Fest mógł powrócić do kalendarium imprez szczecińskich.

Ale nie oznacza to, że w tym roku zniknęliśmy całkowicie. Już 27 września w LO nr IV w Szczecinie odbędzie się konwent dla geeków i nerdów GEEK DAY, a w ramach tej imprezy MINI JAPAN FEST!!!

Mini Japan Fest

Program MINI JAPAN FEST / WSTĘP WOLNY NA GEEK DAY!

Sala KONKURSOWA

12.00 Quiz  Japoński
Zorganizujcie się w 2-3 osobowe grupy i zmierzcie jaką wiedzo o Japonii dysponujecie. Wspólnymi siołami odpowiecie na szereg prostszych i trudniejszych pytań. Wytrwałość i wiedza zostaną nagrodzone ;]

Czas: 0,5 h

Sala JAPAN FEST MINI

10:00 Estetyka japońska
„Każdy aspekt japońskiego życia – potrawy, ubiór, malarstwo, architektura – nastawiony jest na wywołanie efektu estetycznego” pisał Ching-Yu Chang w eseju Ogólne pojęcie piękna. Estetyka jest najbardziej subiektywnym kryterium wartościowania, kształtowaną przez historię, kulturę i religię. Wszystkich, którzy chcą poznać sekrety japońskiego poczucia piękna serdecznie zapraszam.

Prowadząca: Beata Walczakiewicz
Czas: 1 h

11.00 Demony japońskie
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zło może czaić się ukryte w ciemnościach twojej łazienki? Jeśli nie straszne ci spotkanie z zaskakującymi demonami rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni - zapraszamy!

Prowadzące: Patrycja Hazubska i Kamila Walczakiewicz
Czas: 1 h

12.00 Grające śmieciarki, lody w doniczkach i pomniki robotów - życie codzienne w Azji
W czasie prelekcji autorka opowie o swoich niedawnym pobycie w Azji koncentrując się na życiu codziennym na Tajwanie oraz najdziwniejszych rzeczach jakie miała okazję tam zobaczyć.

Prowadząca: Agnieszka Gumkowska
Czas: 1 h

13.00 Gry planszowe z Japonią w tle
Gry planszowe zdobywają coraz więcej fanów czasy gdy kojarzyły się tylko z monopolem i scrabble odchodzą w niepamięć.  Wciel się w szoguna, samuraja albo kucharze sushi ;] Poznaj przyjemność płynącą z gry połączoną z twoją pasją Japonią.

Prowadzący: Arkadiusz Gałek
Czas: 1 h

14.00 Klasyczne gry z Azji: Go
15.00 Klasyczne gry z Azji: Mahjong

Gry, w które gra kilka miliardów osób musza być dobrymi grami. Gry, w które gra się od kilku tysięcy lat musza być dobrymi grami. Przekonaj się sam.

Prowadzący: Jakub Gauza
Czas: 1 h

16.00 Konkurs dymków komiksowych

Być jak sławny Mangaka to by było COŚ. Kto wie może masz predyspozycje do takiej kariery przygotowaliśmy dla was plansze z popularnego komiksu, usunęliśmy dialogi z chmurek. Przez cały dzień możecie wypełniać je swoimi wizjami tej sceny od komedii po dramat wszystko w waszych rękach. O 19:30 ogłosimy zwycięzców i nagrodzimy najbardziej kreatywnych ;]

Czas: 0,5 h

17.00 Chanoyu – ceremonia herbaty

Ceremoniź herbaty najtrafniej ujmuje anegdota o mistrzu Rikyū, który zapytany o jej istotę, odpowiedział: Latem stworzyć wrażenie rześkiego chłodu, a zimą – rozgrzewającego ciepła, węgla wziąć tyle, by zawrzała woda, herbaty zaś tyle, by zrobić dobrą herbatę. I to jest cała tajemnica.
Kiedy jego rozmówca rozczarowany rzekł, że to wszystkim jest wiadomo, mistrz odrzekł, że zostanie uczniem tego, któremu się uda tak herbatę podać.

Prowadzenie: Arkadiusz Sadkowski
Czas: 0,5 h